Barlas: Kılıçdaroğlu’nun beyninde aynı deney gücü bulunsaydı, bugün CHP de Cumhur İttifakı üyesi olurdu

0
33
Mehmet Barlas

Mehmet Barlas, “Cumhur ittifakı sağlığını korudukça Türk dış politikası emin olacaktır” başlıklı yazısında, Cumhur İttifakı’nın siyasal başarısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin de vizyoner yaklaşımı’ bulunduğunu söylemiş oldu.

Türk siyasal tarihinde Cumhur İttifakı kadar hiç bir koalisyonun müessir olmadığı görüşünü dile getiren Barlas, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve AK Parti yönetiminin siyasal başarısının peşinde, MHP ile beraber kurulan Cumhur İttifakı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin vizyoner yaklaşımı bulunuyor. Siyasal tarihimizdeki hiç bir koalisyon ve hiç bir ittifak, Cumhur İttifakı kadar müessir olmamıştır. Şayet CHP yönetiminde ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun beyninde aynı deney gücü bulunsaydı, bugün CHP de hem iktidara ortak bununla birlikte Cumhur İttifakı üyesi olurdu” diye yazdı.

Barlas, “Doğal ki Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin her mevzuda yüzde yüz aynı düşünmeleri olası değildir. Neticede bu iki siyasetçinin formasyonları da, geçmişleri de farkına varır. Sadece 15 Temmuz 2016’da Türkiye’nin donanmasına, bütünlüğüne ve bağımsızlığına yöneltilen FETÖ ve ABD güdümlü darbe girişimi, geçmişi adeta geride bırakmıştır. MHP ve Bahçeli olayın çapını anladıkları için artık teferruat önemini kaybetmiş ve Cumhur İttifakı oğlu olmuştur. Şayet CHP yönetiminde ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun beyninde aynı deney gücü bulunsaydı, bugün CHP de hem iktidara ortak bununla birlikte Cumhur İttifakı üyesi olurdu. HDP ile cepheleşmek şeklinde anlam ifade etmeyen uğraşlara girmezdi” görüşünü savundu.