Bakanlar Pakdemirli ve Dönmez, Bilecik’te yöresel yönetimi eleştirdi, AKP’ye oy istedi

0
26
Bekir Pakdemirli

Bilecik’teki yöresel yönetimi eleştiren Ziraat ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Burada yöresel yönetimlerin üç aşağı beş yukarı ne meydana getirdiği belli kayıyı kaldırdılar ayıyı getirdiler. Bunlardan bir şey çıkmaz bunlar konuşur konuşur iş yapmaz” dedi. Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise muhalefette ‘yönetememe’ problemi bulunduğunu savundu: “Kısaca bırakın yeni bir işe, yatırıma başlamayı, mevcut bıraktıklarımızı korumaktan ve onları yönetmekten aciz durumdalar.”

Ziraat ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik’te ziyaretlerde bulunmuş oldu.

Bakanlar Pakdemirli ve Dönmez’in ziyaretlerinde AKP İl Başkanlığı’nı da ziyaret ederek seçim hitabı yapmaları dikkati çekti. Dönmez burada meydana getirdiği konuşmada, “Seçim maratonuna doğru süratle yaklaşıyoruz. Daha önceki seçimlerde aldığımız neticeleri kendi içimizde değerlendireceğiz. Noksan, fazla ne yapmışız not etmemiz gerekiyor. Daha iyi yapabilmek için çalışmak gerekiyor. Bizim birinci görevimiz vatandaşımızın mutluluğu ve memnuniyetidir” ifadelerini kullandı.

FATİH DÖNMEZ: MUHALEFETİN YÖNETEMEME SORUNU VAR

Dönmez, şu değerlendirmelerde bulunmuş oldu:

“Olay ve ölüm oranlarına baktığımız vakit dünyada oldukça iyi durumda olduğumuzu söyleyebiliriz. Kontrollü bir normalleşme içindeyiz. Gönül talep eder ki daha süratli halde bu beladan kurtulalım, maskelerin peşinden değil, karşı karşıya görüşebilelim. İnşallah aşılamayla birlikte bu sürecin süratli atlatılacağı kanaatindeyim. Hepimiz hizmet ve yaratı siyasetine devam edeceğiz. Ötekiler şeklinde asılsız ve kara çalma üstüne bir bürokrasi uygulamayacağız. Nitekim muhalefetten aldığımız belediyelerde başkanlarımızın ortaya koyduğu performans, orada yaşayan hemşehrilerimizin takdirini kazanmış durumda. Tam bilakis bizlerden muhalefete geçen yerlerde şunu görüyoruz: Kısaca bırakın yeni bir işe, yatırıma başlamayı, mevcut bıraktıklarımızı korumaktan ve onları yönetmekten aciz durumdalar. Muhalefetin bu anlamda yöresel yönetimlerde yönetememe problemi var.”

BEKİR PAKDEMİRLİ: ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERE İYİ HAZIRLANMAMIZ LAZIM

Bakan Pakdemirli de burada meydana getirdiği konuşmada, “Memleketin dört bir tarafını ilmek ilmek Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun verdiği ışıkla gezip dolaşıp, vatandaşımıza hizmet şiarıyla Cumhurbaşkanımızın hak davasında onun yol arkadaşı olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“Şimdi burada yöresel yönetimlerin ne meydana getirdiği belli” ifadelerini kullanan Pakdemirli, şöyleki devam etti:

“Kayıyı kaldırdılar, ayıyı getirdiler. Bunlardan bir şey çıkmaz. Bunlar konuşur konuşur iş yapmaz. Elbet vatandaşın verdiği oya sonuna kadar saygımız var. Onlar ne yaptıysa doğru yapmıştır, başımızın üzerindedir fakat yeniden vatandaşımızın gönlüne girmek için süratli halde çalışmalarımızı tamamlamamız gerekiyor. Önümüzdeki seçimlere iyi hazırlanmamız lazım.

‘EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ AK PARTİ ÜYELİĞİ’

En mühim görevimizin AK Parti üyeliği bulunduğunu, öteki görevlerin hepsinin gelip geçici bulunduğunu söylemek istiyorum. İnşallah uzun yıllar daha AK Parti kadroları iktidarda olmaya devam edecek. Hep beraber bu zor zamanlardan, pandemiden, dünyanın içerisinde bulunmuş olduğu bu ekonomik durumdan da yakın bir zamanda çıkıyor olacağız. Elbet karşımızdakilerin de kapasitelerinin belli bir ölçüde olması bir avantaj fakat bu bizi rehavete kaptırmamalı. Bizim her gün çalışmaya devam etmemiz lazım.”