Bakan Varank: Bakanımız müsilaj temizlerken İmamoğlu Antep’te baklava açıyor

0
23
Mustafa Varank

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bir takım ziyaret için geldiği Kırşehir’de Kaman ilçe belediyesini, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Valiliği ziyaret etti.

Hemen sonra AKP  İl Başkanlığı’nda bir araya gelen  Bakan Varank,  burada icra ettiği konuşmada Türkiye’nin teknolojide mühim başarılar elde ettiğini belirterek şu açıklamayı yapmış oldu:

“Elde edilmiş başarıları artık dünya konuşuyor. Türkiye’nin ürettiği insansız hava araçlarını tüm dünya konuşuyor. Tüm dünya medyasında bizim teknolojik ürünlerimiz haber oluyor. Bunu doğru zamanda, doğru teknolojiye yatırım yaparak ve geleceği düşünerek başardık. Türkiye’de Teknoparkların sayısı bir tek iki taneydi. Şu anda Türkiye’nin her tarafında 87 Teknoparkımız mevcut. Türkiye’nin her tarafında üniversitelerimiz var. Burada data üretiliyor. Yüksek katma kıymet işlere imza atacak alt yapılar kurulmuş oluyor.”

‘Bizler sorumluluğumuzu yerine getirdik’

Karşıcılık partilerini eleştiren Bakan Varank, “Öteki siyasal partilere baktığımızda onların hizmet diye bir derdi yok. Onların tamamı günü kurtarmanın derdinde oluyor. ‘Vatandaşın bir derdi mi varmış? Bir sıkıntısı mı varmış?’ Bunlarla alakalı hiç bir derdi yok. Örnek olarak İzmir senelerdir CHP iktidarı tarafınca yönetiliyor. Alt yapı ile alakalı Türkiye’deki en fena şehirlerden bir tanesi. Zelzele oldu, yöresel yönetimin hiç bir hareketi, hiç bir aksiyonu olmadı. Bizler merkezi hükümet olarak gittik, sorumluluğumuzu yerine getirdik. İşte İstanbul’da bir müsilaj sorunu ile karşı karşıyayız. İstanbul’un belediye başkanına bakıyoruz. Bizim bakanımız çizmelerini giymiş teknelerden müsilaj temizlerken, İstanbul’un belediye başkanı Antep’e gitmiş baklava açıyor. İşte bunların repertuvar anlayışı bu” ifadelerini kullandı.