Bakan Karaismailoğlu: Türkiye, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacak

0
17
Adil Karaismailoğlu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Balıkesir ziyareti kapsamında AK Parti İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi.

Bakan Karaismailoğlu, icra ettiği açıklamada bakanlık olarak meydana gelen proje bedellerine değindi.

‘Tek bir ülkümüz var’

Türkiye’nin küresel bir güç haline geleceğini söyleyen Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde attığımız adımlar maalesef birilerini de rahatsız ediyor. Dün olduğu benzer biçimde yarın da hayata geçireceğimiz dünya çapındaki yatırımlarımız ile tek bir ülkümüz var, ülkemizi küresel bir güç haline getirebilmek. Bu yoldaki en mühim adımlardan biri de kuşkusuz Türkiye’nin süper lojistik merkez olma hedefi oluşturuyor” dedi.

‘Ülkemizin kalkınmasını elde eden her adım, birileri tarafınca durdurulmak isteniyor’

Türkiye’nin kalkınması için meydana gelen projelerin birilerini rahatsız ettiğini dile getiren Bakan Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı.

“Açılışını gururla yaptığımız Filyos limanımıza, İstanbul – İzmir otoyoluna, Yavuz Sultan Selim köprüsüne ve Marmara’ya kadar yaptığımız her proje ülkemizin bütünsel kalkınmasını sağlayacak her adım maalesef birileri tarafınca durdurulmak isteniyor. Bundan sonrasında da bu projeler bitmeden usanmadan devam edecek. Türkiye, dünyanın en büyük en 10 ekonomisinden biri olma yolunda hedefine güvenilir adımlarla devam etmektedir. Biliyorsunuz ki bir tek yeni tecim yollarındaki hakimiyetimizi geliştirmeye değil, Türkiye’nin küresel aktörlerden biri bulunmasına da katkı sunacak Kanal İstanbul projemize de benzer sesler yükselmeye devam ediyor. Aslına bakarsak bu sesler asla kesilmedi. Ülkemizin gelişmesinin ve ulusal bağımsızlığının önünde bir set olmak istediler fakat beceremediler. Türkiye’nin kendi içerisine hapsolmasını, başkalarının piyonu olmasını istediler fakat yeniden başarıya ulaşmış olamadılar, olamayacaklar”.