Bakan Gül’den, ‘mafyadan para alan bürokrat’ açıklaması: Yargının rolü iddiaların üzerine gitmektir

0
35
Abdulhamit Gül

‘Mafyadan ayda 10 bin dolar alan bürokrat’ iddialarına ilişik konuşan Hakkaniyet Bakanı Abdulhamit Gül, “Yargının rolü iddiaların üzerine gitmektir” dedi.

Bakan Gül, Türkiye Büyük Ulus Meclisi’nde (TBMM) gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ilişik açıklamalarda bulunan Gül, mafyadan para alan bürokrat iddiaları ile alakalı, “Yargının rolü iddiaların üzerine gitmektir. Kim hangi belgeyi verecekse adliyelerin kapısı açıktır. Hüküm çalışanlarının rolü suçla savaşım anlamında iddiaların üstüne gidip değerlendirmektir. Kabahat var ise, delillerle ortaya konuyorsa yargıdan beklenen hukukun gereğini yerine getirmesidir. Karakter suikastıyla alakalı bizim insanımızın lekelenmeme hakkı vardır” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını ve idrak operasyonlarıyla kimsenin bir şey elde edemeyeceğini” söyleyen Gül, “Kabahat suç duyurusu Cumhuriyet savcılarına tanınan yetkidir, hiç bir müessese dava aç açma diye telkinde bulunamaz” benzer biçimde konuştu.

SOYLU’NUN MAFYADAN PARA ALAN SİYASETÇİ İDDİASI

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, katılmış olduğu bir tv programında bir siyasetçinin kabahat örgütü lideri Sedat Peker’den ayda 10 bin dolar aldığını iddia etti. İddia üstüne Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Asil’ya bir makale göndererek mevzubahis ismin açıklanmasını istek etti.

SOYLU, BAŞSAVCILIĞA BİLGİ VERDİ

Dün Şentop’u makamında ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Asil, bugün de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına mevzuya ilişik informasyon verdi. Bakan’ın, 10 bin dolar alan siyasetçinin, 600 milletvekilinden biri olmadığını dediği öğrenildi.