Bahçeli’den Zülfü Livaneli’ye ‘Ecevit’ tepkisi

0
21
Devlet Bahçeli Bülent Ecevit

MHP lideri Bahçeli, sanatçı Zülfü Livaneli’nin eski Başbakan Bülent Ecevit’e yönelik, ‘Fetullah Hoca’e her türlü olanağı sundu’ laflarına reaksiyon gösterdi. Bahçeli, “Livaneli’nin Merhum Ecevit’le alakalı asılsız iddialarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta seviyesiz iftiralarını reddettiğimi bilhassa ve sizin vasıtanızla paylaşmak istiyorum” dedi.

Bahçeli, “Zülfü Livaneli’nin Merhum Ecevit’le alakalı asılsız iddialarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta seviyesiz iftiralarını reddettiğimi bilhassa ve sizin vasıtanızla paylaşmak istiyorum. Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını münakaşaya açmak hem vebal bununla beraber haksızlıktır” dedi.

Bahçeli, Halk TV’deki programa cevap göndererek “Hükümetinde beraber vazife yaptık. Bu vesileyle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu” ifadesini kullandı.

Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

“Merhum Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit’le süresi 3.5 yılı gören 57. Cumhuriyet Hükümetinde beraber vazife yaptık. Bu vesileyle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. Tam bir beyefendi, saygı duyulan bir devlet adamı, tutarlı ve ulusal kalifiye bir solcu, bununla birlikte da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti. Merhum Ecevit’in Türkiye’nin hak ve çıkarlarını samimiyetle savunduğuna her fırsatta tanık oldum. Bu haliyle, Zülfü Livaneli’nin Merhum Ecevit’le alakalı asılsız iddialarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta seviyesiz iftiralarını reddettiğimi bilhassa ve sizin vasıtanızla paylaşmak istiyorum. Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını münakaşaya açmak hem vebal bununla beraber haksızlıktır. Bu duygu ve düşüncelerimi kamuoyunun informasyon ve takdirine sunuyorum. Göstereceğiniz hassasiyetten ötürü da teşekkür ediyorum.”