Bahçeli’den Bülent Ecevit mesajı

0
17
Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sanatçı Zülfü Livaneli’nin eski Başbakan Bülent Ecevit’e yönelik eleştirilerine, “Merhum Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmak isteyenleri Tanrı’a havale ediyoruz” diyerek reaksiyon gösterdi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na da reaksiyon yayınlayan Bahçeli, “Serok Ahmet fitneyi bıraksın” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli, partisinin öbek toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulunmuş oldu.

Bahçeli, açıklamasında, “Cumhur İttifakı’nı hedef alan alçak kampanyalara kulağımız tıkalıdır. Cumhur İttifakı, Türk milletinin duruşudur. İttifakımızda çatlak arayanlar nal toplamaya devam edecek” dedi.

Sanatçı Zülfü Livaneli’nin eski Başbakan Bülent Ecevit’e yönelik eleştirilerine ait Bahçeli, “Merhum Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmak isteyenleri Tanrı’a havale ediyoruz. Güneş toplamakla ünlü bu ferdin sadece Kılıçdaroğlu’na söz etmediği hepimizin yalın halde görmüş olduğu gerçektir” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na reaksiyon yayınlayan Bahçeli, “Serok Ahmet fitneyi bıraksın. Onun Serok’sevinci bölücülüğün umududur. Serok Ahmet, zillet çamurunun içerisinde çırpınmaktadır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

“Son günlerde Cumhur İttifakı’nı hedef alan alçak kapmayanlarına kulağımız tıkalıdır. Cumhur İttifakı dünden daha kuvvetli halde ayaktadır. Cumhur İttifakı Kuva-i Milliye ruhudur. Cumhur İttifakı Türk milletinin duruşudur. Bu duruş icazetli, ipotekli bir duruş değil.

Akıllarınca ittifakımızda çatlak arayanlar, her mevzuyu çarpıtanlar nal toplamaya devam edecektir. Türk milletinin ruh kökünden dünyaya gelen erdemli bir ittifakın çatlaması değil, mihrakları çatlatması doğaldır. Bizler siyasetin çuvalı patlatmamak bulunduğunu söylemiştik, aynı görüşteyiz. Cumhur İttifakı koltuk sevdasıyla, para pul kaygısıyla kurulmadı.

15 Temmuz’un sis bulutu dağılmamıştır. Kripto damar kurumamıştır. Demokrasi, hukuk, insan hakları ve hürriyet hikayelerinde mangalda kül bırakmayan kuşkulu ülkeler darbecilere haiz çıkmaktadır. Katilleri beslemektedir. Bu olacak iş midir? Bu konum maruz görülecek bir hal midir? Pensilvanya’daki terörist inleri dağıtılmadan ulusal yüreklerde alev sönmeyecektir. İmralı canisi iyi mi Türkiye’ye getirilmişse Fetullah Hoca Efendi de aynı halde Türkiye’ye getirilmelidir. Başka çözüm, seçenek yoktur. Şayet Amerika, FETÖ’yü Türkiye aleyhine yapım etmemişse Gülen’i Türkiye’ye iade etmelidir.

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI

Kılıçdaroğlu dün ‘Bahçeli tüm bürokratik kadrolarını devlete yerleştiriyor’ demiş. MHP’nin vatanperver personelleri Türkiye’nin zencileri değildir. Bizi devlete sızan karanlık örgütlerle bir tutmak en şerefsiz cinayettir en katil cehalettir en alçak hıyanettir.

Bizler ölsek ne menfaat yeter ki devlet yaşasın. Aden vatanımız sonsuza kadar var olsun dedik. Ey Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum; iddialarınla alakalı bir bildiğin var ise açıklamıyorsan namerdin ağababasısın. En ufak informasyon ve belgen var ise açıklamıyorsan müfterinin en önde gidenisin. Bizler hesabi davranmayız, biliyoruz ki kim iyi mi bakıyorsa öyleki görür. Bizler bakınca vatan görüyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu sen bakınca acaba ne görüyorsun? Büyük Kürdistan’ı mı? Unutma ki baktığın yer bununla birlikte bittiğin yer olacaktır.

ECEVİT MESAJI

Merhum Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmak isteyenleri Tanrı’a havale ediyoruz. Güneş toplamakla ünlü bu ferdin sadece Kılıçdaroğlu’na söz etmediği hepimizin yalın halde görmüş olduğu gerçektir. Mühim olan kimin ne dediği değil, söyleyenin kimler tarafınca konuşturulduğudur.

DAVUTOĞLU’NA TEPKİ

Asla kimse niyet okuyuculuğu yapmasın. Serok Ahmet fitneyi bıraksın. Onun Serok’sevinci bölücülüğün umududur. Serok Ahmet, zillet çamurunun içerisinde çırpınmaktadır. Erken seçim dayatması yalnızca CHP’nin, yalnızca İP’in, yalnızca HDP’nin talebi değildir. Aziz milletim, şu gerçeklerin bilhassa anlaşılmasını rica ediyorum: Oyun içerisinde oyun vardır. Demokrasi paravanı altında Türkiye’nin sırtını yere getirme stratejisi kontrollü halde yapılmaktadır.”