Bahçeli: HDP hiç bir ad altında açılmamak suretiyle kapatılmalıdır

0
22
Devlet Bahçeli

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

”MHP, bilhassa uzlaşma kültürüne haiz olmayan siyasal partilerin sosyal huzursuzluğu derinleştirdiğine inanmaktadır. Türkiye’nin bahtı açıktır. Amacı ülkeye ve millete hizmet olan sitasetin etik değerlerle bezenmesi bizlere nazaran bir mecburiyettir.

‘CHP’li belediyeler özerk idare değildir’

Kılıçdaroğlu geçmiş beyanları ile ters düşmüştür. Kılıçdaroğlu’nun ülke nüfusunun yüzde 54’ünün CHP’li belediyeler tarafınca yönetildiğini dillendirmiştir. CHP’li belediyeler özerk bir idare değildir. Bu belediyeler gökten zembille inmemiştir. Bu bizlere nazaran potansiyel bir ayrımcılığın devlet içerisinde başka devlet varmış benzer biçimde değerlendirme yapmanın bir öteki şeklidir. Kılıçdaroğlu’nun ağzındaki bakla zehirlidir. CHP yönetiminin anlattığı benzer biçimde bedbin bir tablo yok. Mesele yok demiyoruz, CHP’nin anlattığı benzer biçimde bir tablo yok.

‘PKK’nın, FETÖ’nün, DHKP-C’nin sıralamadaki yeri neresidir?’

Kılıçdaroğlu, 5 CHP’li belediyenin 13 bin sanatçıya yardım yaptığını da söylemiş. Bu sanatçılar kimlerdir? Sanatçı kisvesine bürünmüş bölücülere Türkiye muhaliflerine belediye bütçeleri peşkeş çekilmiş midir? Beraber iktidar olmayı hedeflediği dostları içinde PKK’nın, FETÖ’nün, DHKP-C’nin sıralamadaki yeri neresidir? Acaba terörist Demirtaş, Karayılan, Kılıçdaroğlu’nun dostu mudur? Muharrem İnce hala arkadaş kabul edilmekte midir?

‘Kılıçdaroğlu arkadaş desin bizler ulus diyeceğiz’

Kılıçdaroğlu’na tavsiyem akşamları video çekip paylaşmak yerine Akıllı Müren’in ‘Eski Arkadaşlar’ isminde şarkısını dinleyerek kendisini avutmasıdır. Kılıçdaroğlu’nu ve sabıkalı dostların oldukça iyi biliriz. Bizler milletle kucaklaşacağız. Demokraside iktidara dostlarla değil milletle ulaşılır. Kılıçdaroğlu arkadaş desin bizler ulus diyeceğiz.

‘HDP bu oyunda aslolan bir faildir’

PKK terörü bir gaye değil, bir araçtır. PKK terörünün gerisinde Türkiye ile hesabı olanlar var. Türkiye, PKK’nın arkasındaki küresel oyuncuları muhataplarının yüzüne vurmuştur. HDP bu oyunda aslolan bir faildir. Parti görünümlü bu bölücü odağın kumanda odası zalimlerin kontrolündedir.

HDP’ye kapatma davası

HDP’nin PKK’dan, PKK’nın HDP’den farkı yoktur. AYM’nin davayı dün itibariyle kabul etmesi hayırlı bir gelişmedir. Şayet hukuk var ise terörizmin bürokrasi ayağı hiç bir ad altında açılmamak suretiyle kapatılmalıdır. Kılıçdaroğlu kimin yanındadır tarafındadır? HDP, Türk demokrasisine biçilmiş kefendir.

Öldürülen Deniz Poyraz’ın kim bulunduğunu ben size söyleyeyim; şehirden dağa çıkmak isteyen PKK sempatizanlarını terör kamplarına sevk eden milis işbirlikçisidir

Kılıçdaroğlu, ‘Demokrasilerde parti kapatmak yanlış’ diyor. Kuşkusuz halt ediyor, bölücülüğün avukatlığına utanmadan soyunuyor. HDP parti marti değildir. Hakkaniyet ve vicdan terazisi bu rezalete tasdik veremez. HDP’nin Türk demokrasisine biçilmiş kefen, döşenmiş mayındır. HDP, kapatılmalıdır. Boğaza nazır şatafatlı mekanlarda, sıcak kum üstünde magazinleşmiş hayatlarının derinliğine sinmiş, demlene demlene demokrasi edebiyatı yapanlara dünya oldukça güzeldir. Lüks otellerin lobilerinde, ‘Bu kadar oy alan parti kapatılır mı’ ahkamı kesenlerin yedikleri önlerinde, yemedikleri arkalarındadır. Meseleyi demokrasiyle çeviri etmeye çalışanlar, bir saatliğine de olsa ellerine silahı alıp nöbete girsinler de görelim adamlıklarını, nerede bu eğlence dolu gecelere akan kimliksizler, ne yapıyor bohem yaşamının lekeli müdavimleri? Salgınla boğuşurken İzmir Alaçatı’da, Nişantaşı’nda iyi mi gösteriş satıyorlarsa, buyursunlar bu vatanın külfetine de bir zahmet katlanmayı denesinler. Ailelerinden birisi teröre kurban gitseydi tekrar bu şekilde konuşmaya yürekleri el verecek miydi?

TÜSİAD’a reaksiyon

TÜSİAD son dönemlerde hukuk devleti ile bağdaşmayacak karanlık ilişki ağlarından muzdarip olunduğunu ileri süre gelmiştir. Türkiye bir hukuk devletidir. TÜSİAD’ın dış telkinlere değil, milletimizin gerçeklerine hürmet ve riayeti paradan daha mühim bir onur meselesidir.

HDP’ye silahlı hücum

İzmir HDP binasına meydana getirilen hunhar hücum ve suikast elbet alçak bir komplo, şiddetli bir provokasyon olarak değerlendirilmelidir. İzmir HDP il binasına meydana getirilen hücum dönemi başka bir noktaya taşımıştır. Saldırganın tek başına hareket etmediği derhal ayrım edilecektir. O şekilde bigün seçilmiştir ki binada tek bir HDP’li idare edici yoktur. Hatta planlı bir toplantı iptal edilmiştir. Bu katil gerçekte kimdir?

HTS kayıtları çıkarılmış mıdır? Kılıçdaroğlu’nun aklı başlangıcında mıdır? Haydut devlet nelerdir. Hangi cüretle bu şekilde konuşabilmiştir?

‘Deniz Poyraz PKK’nın kırsal katılım sorumlusu’

Türk devleti başat ve onur sahibi devlettir katil ithamları soysuzluktur. Deniz Poyraz PKK’nın kırsal katılım sorumlusu, halkanın içerisinde yer edinen milis işbirlikçidir, örgütün hain emellerine yardım ve yataklık meydana getiren terörist anlama gelir. Suçsuz günahsız Aybüke öğretmenimiz şehit edilirken nerelerdeydiniz?”