Bahçeli: Çeliğe su vermek her neyse, felaketlerin ortaya çıkaracağı netice da aynısıdır

0
26
Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, trafik kazaları dolayısıyla icra ettiği değerlendirmede “Devletimizi kuvvetsiz gösterenlere azami dikkat edelim. Felaketlere ümit bağlayanlara karşı uyanık olalım. Çeliğe su vermek her neyse felaketlerin ortaya çıkaracağı netice aynısıdır. Bu konum şaşmaz bir tarih gerçeğidir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Twitter hesabından icra ettiği paylaşımda, bugün sabah saatlerinde Balıkesir-Edremit yolunda yaşanmış olan kazada 15 bireyin hayatını yitirdiği, 14 bireyin de yaralandığını, iki gün ilkin de Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanmış olan otobüs kazasında 9 bireyin hayatını yitirdiğini ve 30 bireyin de yaralandığını dile getirdi.

“Yanan ormanlarımızın hüznü yüreklerimizi kavurmuşken, gerçekleştirilen kazalar milletimizi derinden sarsmıştır” değerlendirmesinde bulunan Bahçeli, açıklamasını şöyleki sürdürdü:

“YILMAMIZI BEKLEYENLER VAR”

“Sabır ve sağduyuya en oldukca gerekseme duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Vaki felaketleri direnme ve savaşım dirayetimizle, birlik ve birliktelik direncimizle göğüsleyeceğiz. Birbirimize dayanarak, birbirimizden güç alarak bugünleri Tanrı’ın inayetiyle geride bırakacağız.

Yılmamızı bekleyenler var, hatta yıkılmamızı isteyenler var, dahası çözülüp dağılmamızı dileyenler var! Sadece tamamı boş bir hayalden, beyhude bir hevesten ibarettir. Çeliğe su vermek her neyse felaketlerin ortaya çıkaracağı netice aynısıdır. Bu konum şaşmaz bir tarih gerçeğidir.

Teslimiyet fıtratımızda olmayan bir acziyettir. Türk milleti nice badireleri aşmış, pek oldukca belayı yenmiş, sayısız sıkıntılı etapları geçmesini bilmiştir. Yeter ki, felaketlere ümit bağlayanlara karşı uyanık olalım, yeter ki devletimizi kuvvetsiz gösterenlere azami dikkat edelim.”