Bahçeli bir kez daha Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: Bu şahsın kırdığı ceviz kırkı aşmıştır

0
36
Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun bugün gerçekleştirdiği grup konuşmasını hedef aldı. Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını “hezeyanname bildirisi, skandal belgesi, zillet ve hezimet beyannamesi” olarak nitelendirdi.

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala hakkındaki açıklamalarına ilişkin, “Nitekim bu şahsın kırdığı ceviz kırkı aşmıştır. Kılıçdaroğlu’nun terörist Demirtaş’ı masum gösterme çabası tam bir garabet halidir. Osman Kavala’nın suçsuzluğunu iddia etmesi akıl tutulması, ahlak yoksunluğudur” dedi.

ANKA’nın aktardığına göre, Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını “Hezeyanname bildirisi, skandal belgesi, zillet ve hezimet beyannamesi” olarak nitelendiren Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığı açıklamasında, CHP’nin hafta sonu gerçekleştirdiği 37. Olağan Kurultayı’nda iktidar hedefi koymasını da eleştirdi.

Bahçeli “Kılıçdaroğlu’na yönelik, “Zoru görünce dostlardan kastının geçtiğimiz hafta sonu açıkladığı telif hakkı çiğnenmiş çalıntı 13 maddelik ikinci yüzyıla çağrı bildirisine evet diyenler şeklinde izahı ise keskin bir U dönüşüdür. CHP Genel Başkanı’nın günü gününü tutmamaktadır. Saat başı değişen, sürekli çark eden, fikri ve siyasi müktesebatı çarpık olan bu şahsın bizatihi kendisiyle tenakuza, hatta tezada düşmesi hakikaten ibretlik bir haldir” ifadelerini kullandı.

‘CHP’NİN ATATÜRK’LE BAĞLANTISI KALMAMIŞTIR’

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “Bugüne yapılan bütün anayasalar tonu değişmekle birlikte vesayetle oldu” sözlerini şu ifadelerle hedef aldı:

“Kılıçdaroğlu’nun bütün anayasaların vesayet altında yapıldığını ileri sürmesi dikkatle üzerinde durulması, derinlemesine ele alınması gereken şuursuz bir değerlendirmedir. 1982 ile 1961 Anayasalarıyla birlikte 1921 ve 1924 Anayasalarının da vesayet altında hazırlandığını ihsas ve izhar etmiş olan Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet’in kurucu kadrolarına ve Aziz Atatürk’e bu vesileyle hakareti reva görmesi maskesini iyice düşürmüştür. Kılıçdaroğlu’nun sabıkalı ve sicili zifiri karanlık dostlarıyla ağız birliği ederek Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerine saldırması yanlış ve yozlaşmış bir siyaset örneğidir. Bugünkü CHP’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le hiçbir bağ ve bağlantısı kalmamıştır. Artık teröristler yoldaş, bölücüler candaş, Türkiye düşmanları kandaş mertebesine gelmiştir. CHP’nin iktidar yürüyüşünü ilan eden Kılıçdaroğlu suçluların telaşı içindedir.”

Bahçeli açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de ne yapıldığını sistematik olarak sorgulayan, bununla da kalmayıp tutarsızca yargılayan CHP Genel Başkanı’nın asıl kendisinin ve partisinin bu zamana kadar ülkemiz için, eğer varsa hayata geçirdiği hizmet ve eserleri izah ve ifade etmesi siyasi ahlak gereğidir.

Yenilenmiş CHP yönetiminin eskisinden farkı olmayacaktır. Kaldı ki maya aynı, mizaç aynı, maksat aynıdır ve temelden bozuktur. CHP demek kriz ve kargaşa demektir. CHP demek darbelerden, cuntalardan, muhtıralardan, ara rejimlerden geçinen fırsatçılık ve siyasi kalpazanlık demektir. CHP Genel Başkanı’nın söylemleri köksüzlüğün ve kimliksizliğin numunesidir. Kendisine tavsiyemiz dostlarına fazla güvenmemesidir. Çünkü güvendiği karanlık dostları yeri geldiğinde samanı postuna dolduracaktır.”