Babacan’dan ‘parti birleşme’ iddiasına cevap: Söylentilerin hepsi boş

0
76
Ali Babacan Ahmet Davutoğlu

DEVA Partisi ile Gelecek Partisi’nin birleşeceği iddia edildi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iddiayı yalan olduğunu beyan etti ve “Bizim bu noktada diyalog ve istişarenin ötesinde herhangi bir siyasal partiyle bir teşebbüs şeklimiz olması imkansız, düşünülemez” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Afyonkarahisar’da partisinin il binası açılışının peşinden gazetecilerle bir araya geldi. Partisinin Gelecek Partisi ile birleşeceği yönündeki iddiaları değerlendiren Babacan, şunları söylemiş oldu: “Türkiye’deki bütün siyasal partilerle diyalog içerisinde olmayı dilek ederiz. İktidarda olan iki siyasal parti dışında öteki bütün partilerle diyalogumuz var. Onlarla da bir diyalog, bayramlaşma çabamız oldu, fakat onlar reddettiler, kendileri hatırlar.”

“Diyalog çerçevesinde ara ara istişare ettiğimiz mevzular da oluyor kuşkusuz” diyen Babacan, “Fakat DEVA Partisi şu anda, kendi örneksiz kimliğini geliştiren bir siyasal parti. Bizler il il, ilçe ilçe dolaşıp kendimizi anlatıyoruz. Dolayısıyla bizim bu noktada diyalog ve istişarenin ötesinde herhangi bir siyasal partiyle bir teşebbüs şeklimiz olması imkansız, düşünülemez” ifadelerini kullandı.

Babacan, şunları beyan etti: “Kendi işimize bakıyoruz. İttifakmış, parti birleşmesiymiş, bu tür iddia ve söylentilerin hepsi boş. Hiçbirisi reel değil. Ne süre ki bir seçim sonucu alınır, ‘ittifak olur mu, olmaz mı, hangi partilerle iyi mi bir ittifak olur’, onu o noktada değerlendireceğiz. O gün bir karar vereceğiz. Şu anki önceliğimiz kendi kimliğimizi, DEVA markasını bahsetmek.”