Babacan’dan AKP’ye: Aldığınız kararların faturasını başkasına kesemezsiniz

0
16
Ali Babacan

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gara operasyonuyla ilgili “Bu operasyon başarılı olsaydı Cumhurbaşkanı kameraların karşısına geçecekti. ’Ben başardım’ diyecekti.  Aldığınız kararların faturasını başkasına kesemezsiniz,” dedi.

Öte yandan Gara operasyonuna ilişkin konuşan Babacan, “Aldığınız kararların faturasını başkasına kesemezsiniz. Bu operasyon başarılı olsaydı Cumhurbaşkanı kameraların karşısına geçecekti. ’Ben başardım’ diyecekti. Nerede bir hata yaptım diye düşünün.” açıklamasında bulundu.

Babacan’ın açıklamaları şu şekilde;

“Şu anda Gara’da kaç askerimiz var? Operasyona katılan askerlerimiz geri geldi. Ortaklarıyla birlikte ülkemizi daha da kötüye götürüyor. Şehit haberleri yüreğimizi yakıyor, ülkemiz yoksullaşıyor. Hayat pahalılığı bir türlü durdurulamıyor. Manzara buyken küçük ortak ne yapıyor? Meclis kürsüsünden herkese hakaretler, küfürler savuruyor, bildiği işi yapıyor.

Bu ülkenin gerçek düşmanı işsizlik. Hükümete çağrı yapmak istiyorum. Önünüze gelen herkese hain demeyi bırakın. ‘Bu ülkeyi seviyorum’ diyorsunuz, seveyim derken ülkeyi öldürmeyin. Siz kendi şahsi bekanızı korumayı bu ülkeye sevmek zannediyorsunuz

Toplumu nefret tohumu ekerek mi bu ülkeyi seviyorsunuz? Biz sadece kendi partimiz içerisinde parlamenter sistem çalışmadık. Parlamenter sistemin Türkiye’ye getirilmesini düşünen siyasi partilerle de diyalog süreci başlattık. Bir sistem değişikliği bahsediyorsak geniş bir toplumsal mutabakat zeminini yakalamaktır. Hamasetle, gererek değil beraberce çalışarak çalışma yönteminin Türkiye için iyi olacağına karar verdik.”