Amerika’nin açıklamasını savunup yurttaşlarla dalga geçen AKP’li vekil, tweetini sildi

0
27
Abdulkadir Özel

Twitter’da Amerika Büyükelçiliği’nin ‘muhacir anlaşması’ açıklamasını korumak için çaba sarfeden ve “(Büyükelçilik) McDonald’s kasiyer adaylarına vize vermemeli. Bırakın mühendis(!) kalsınlar” ifadeleriyle seslenerek yurttaşlarla dalga geçen AKP’li vekil Abdulkadir Hususi, kısa bir müddet sonra paylaşımını sildi.

Amerika Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından meydana getirilen açıklamada, Amerika Başkanı Joe Biden ile AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan içinde Afgan göçmenler hikayesinde bir “antak kalma” ya da “pazarlık” yapıldığına dair iddiaların doğru olmadığı savunuldu.

Tweetin dibine pek oldukça toplumsal medya kullanıcısı bu açıklamaya inanmadığını belirten paylaşımlar yaparken, AKP’li Abdulkadir Hususi, tweeti alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

“Amerika Büyükelçiliği, bu tweetin dibine doluşup kendilerine yalancı diyen McDonald’s kasiyer adaylarına vize vermemeli. Bırakın mühendis(!) kalsınlar.”

Kamuoyunun büyük tepkisini çeken paylaşımını kısa vakit içinde silen AKP’li Hususi, mevzuyla yeni bir izahat yapmadı.

Öte taraftan Hususi, “McDonald’s kasiyer talibi” nitelemesiyle AKP’nin yurttaşları düşürdüğü durumu da bilvasıta yoldan kabul etmiş oldu.

abd-nin-aciklamasini-savunup-yurttaslarla-dalga-gecen-akp-li-vekil-tweetini-sildi-911655-1.