Ali Babacan’dan ittifak açıklaması: Gündemimizde yok

0
31
Ali Babacan

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ittifaklar ile alakalı soruya, “Bizim için şu anda mühim olan, yurttaşlarımızın partimizi münferiden DEVA Partisi olarak tanıması anlaması. Çalışmalarımız hep o yönde. Başka partilerle bazen konuşuyoruz fakat hiç bir birlikteliğimiz yok” cevabını verdi.

İHA’da yer edinen habere gore, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kepez İlçe Kongresi için geldiği Antalya’da, basın mensuplarıyla buluştu. Partinin il binasında düzenlenen toplantıya partililer katıldı. Burada meydana getirdiği konuşmada, “Hepimiz şu an sıfırdan yeni bir siyasal parti inşa ettik. Bizim bu ülkeye kazandırdığımız en mühim şey yeni bir insan deposu yapısı” diye konuşan Babacan, “Yurttaşlarımızın bizi anlaması, tanıması birazcık vakit alacak” dedi.

‘HİÇBİR PARTİ İLE İTTİFAKTAN BAHSETMİYORUZ’

İttifaklar ile alakalı soruya yanıt veren Babacan, partilerinin şu an kendi örneksiz kimliğini inşa etmekle uğraştığını söylemiş oldu. Babacan, “Şu anda hiç bir parti ile ittifak ile alakalı bir temasımız yok. Şu anda yaptığımız müzakere ve temaslar, hiç bir parti ile ittifaktan bahsetmiyoruz. Bizim şu anda ittifak gündemimizde yok. Bigün seçim sonucu alınır, o günkü şartlarda ne yaparız, onun kararını o gün veririz” diye konuştu.