Akşener’den ‘söke söke’ açıklaması: Ne olursa olsun o paraları ödemeyeceğiz

0
21
Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Söke söke alırlar” laflarına rağmen, “Ben buradan kendi partim adına yine söyleyeyim, yerli yabancı bütün şirketlere sesleniyorum bu ihalenin içerisinde yer alanlar, mutlaka bizler ilk seçimde iktidar olacağız ve mutlaka o paraları ödemeyeceğiz, şimdiden bilin. Erdoğan da bunu kabul etmiş görünüyor” dedi.

Erdoğan’ın, “Söke söke alırlar” sözlerinin anımsatıldığı Akşener şunları söylemiş oldu:

“Evvela Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu Kanal İstanbul’la alakalı olarak hem bizim, hem CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun ısrarla, o ihaleye girecek olan şirketlere dair söylediğimiz laflar üstüne; ‘sakın ola ki, bu sistemin içerisinde yer almayın paranızı ödemeyeceğiz’ diye söylediğimiz laflara yanıt verdi.

Sayın Erdoğan anlaşılıyor ki gelecek ilk seçimde iktidar olamayacaklarını, tarzı kazanamayacaklarını anlamış. Sayın Erdoğan; milleti tehdit etti, ‘söke söke alırlar.’ Sayın Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve milletinin Cumhurbaşkanı mıdır, yoksa tahkim üstünden Batılı ülkelerin yahut Çin şeklinde ülkelerin savunucusu mudur, onların avukatı mıdır, anlaşılamamıştır.

Her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Ben buradan kendi partim adına yine söyleyeyim, yerli yabancı bütün şirketlere sesleniyorum. Bu ihalenin içerisinde yer alanlar, mutlaka bizler ilk seçimde iktidar olacağız ve mutlaka o paraları ödemeyeceğiz, şimdiden bilin. Sayın Erdoğan da bunu kabul etmiş görünüyor.”

“MARMARİS’TEKİ YANGINA, TAPU’NUN DELİNMESİ ÇERÇEVESİNDEN BAKIYORUM”

Akşener, Marmaris’te ormanlık alanda çıkan yangının şaibeli olduğu ve buraya otel yapılacağı iddialarına ait soruya da şu yanıtı verdi:

“Dün bir arkadaşımdan duydum, oldukça hoşuma gitti. ‘Parlak zeka yangınlar’ diye bir kavram var. Buralı Muğlalı kardeşlerimizden ortaya çıkmıştır. Bu ‘zeki yangınlar’ dinlence yörelerinde, kumsal kesimlerinde oldukça sık başımıza gelen, söndürülmesinde nedense çoğu zaman problemler olan ve yeteri oranda yandıktan sonrasında söndürülen yangınlar bunlar. Bunun gerisinde olacağız. Bir şehidimiz var mekanı aden olsun kardeşimizin. Bu artık Türkiye’nin yönetilemediğini, son dönemlerde ortaya çıkanlar üstünden baktığımızda Türkiye’nin dağına, taşına, kuşuna çöküldüğü anlamını taşıyor. Daha vahim bir şey var Türkiye’de yolsuzluklar şaibeler ara sıra olmuştur. Fakat Osmanlı döneminden beri yapılmayan bir şey vardır tapunun delinmesi. Türkiye’de maalesef bu da gerçekleşmiştir. Bu çerçeveden Marmaris’teki yangına bakıyorum.”