Akşener’den Kılıçdaroğlu’nun ihtimaller içinde adaylığı ile alakalı yorum

0
24
Akşener Kılıçdaroğlu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Dersim’de icra ettiği geziyi takip eden Halk TV muhabiri Ferit Demir, cumhurbaşkanlığı adaylığıyla alakalı sordurulmuş olduğu soruya ”Sayın Kılıçdaroğlu’nun da adaylığına hürmet duyarım, en naturel hakkıdır. Benim bu mevzuda yorum yapmam doğru olmaz, aday olursa hürmet duyarım” yanıtı aldı.

“Koray Aydın’ın ‘Adayımız Meral Akşener’, Bülent Kuşoğlu’nun ise ‘Adayımız Kılıçdaroğlu’ açıklamalarının arkasından Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hikayesinde ne düşünüyorsunuz?” sorusuna Akşener’in yanıtı şu şekilde oldu:

”Ben cumhurbaşkanlığı hikayesinde tıkayacağı bir rol oynamayacağım. Hiç bir süre bu yolda mani olmayacağım. Ulus İttifakı iyi mi bir karar alırsa ben o karara uyacağım. Sayın Kılıçdaroğlu’nun da adaylığına hürmet duyarım, en naturel hakkıdır. Benim bu mevzuda yorum yapmam doğru olmaz, aday olursa hürmet duyarım.”

Akşener, ”Siz aday olur musunuz?” sorusu karşısında ise ”Ben de aday olmak istiyorum fakat burada tıkayıcı rol oynamam. Bizim ittifakımızı meydana getiren partiler var. Ulus İttifakı’nı meydana getiren iki parti var. Anketlerde İmamoğlu ve Yavaş’ın adlar var. Onlar aday olur mu olmaz mı bilmem. Ulus İttifakı’nda olması olası Umar ve Gelecek Partileri var. Ulus İttifakı’nın alacağı karar daha bağlayıcı olur” ifadelerini kullandı.