Akşener’den HDP ile ortak ‘yeni anayasa taslağı’ hazırladıkları iddiasına yanıt

0
39
Meral Akşener

Ümit Özdağ’ın HDP ve İYİ Parti’nin ortak anayasa taslağı hazırladığı yönündeki iddialara yanıt veren Meral Akşener,  “Hiçbir siyasi oluşum, platform, şahıs, partiyle herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur” dedi.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’i makamında ziyaret eden Akşener, ziyaret sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ümit Özdağ’ın açıklamalarının sorulması üzerine Akşener, şunları söyledi:

“Ben tek bir şey söyleyeyim, biz HDP ile CHP ile Saadet Partisi ile herhangi bir anayasa çalışması yapmadık. Nokta. Genel Başkan olarak tekrar söyleyeyim, hiçbir arkadaşım bilgim içinde ya da dışında, bu kadar geniş söylüyorum… Buna sadece HDP değil, CHP, Saadet Partisi, başka var mıydı hatırlamıyorum isnatların arasında. Bir anayasa çalışması yapmadık ama daha ilginç bir şey vardı dün, AK Parti ile de anayasa çalışması yapıyormuşuz. Yani bir tarafta HDP’yle yapıyoruz, bir tarafta da AK Parti ile yapıyormuşuz. Dolayısıyla AK Parti ile de oturup bir anayasa çalışması yapmadık.”

Genel Başkan sıfatıyla konuştuğunu vurgulayan Akşener, şunları kaydetti:

“Şimdi bir cümlenin içinde hem AK Parti hem HDP geçtiği zaman, hakikaten akıl sağlığına dikkat etmek lazım. Sayın Ömer Çelik, bu konuda AK Parti adına bir açıklama yaptı ama ben hepsiyle birlikte söylüyorum, İYİ Parti Genel Başkanı olarak söylüyorum, hiçbir siyasi oluşum, platform, şahıs, partiyle herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur, nokta.”

ÜMİT ÖZDAĞ NE DEMİŞTİ?

HDP ve İYİ Parti’nin ortak anayasa taslağı hazırladığını iddia eden Özdağ, söz konusu çalışmadan yerel seçimlerden sonra haberi olduğunu söyleyerek, ‘Kulaklarıma inanamadım. Meral Akşener, vatanseverlerin güvenine ihanet etmiştir’ ifadesini kullanmıştı.

Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etmesinden sonra partiden ihraç istemiyle disipline sevk edilmişti.