Akşener’den Erdoğan’a: Garibanla oynama, Gayretullah’a dokunur

0
56
Meral Akşener

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin öbek toplantısında gündemi değerlendirdi. Akşener, “Garibanla oynadığın, garibana çöktüğün süre Gayretullah’a dokunur. Öyleki çarpılırsın ki seni kimse kurtaramaz,” laflarıyla Erdoğan’a seslendi.

Yerli aşıdaki 3. faz çalışmalarının başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Akşener, “Dün akşam iktidarın havuz medyasında meydana getirilen yoğun propagandayı gördükten sonrasında Erdoğan’ı uyarmak isterim yerli aşı meselesinden bürokrasi devşirmeye çalışıp da bu şekilde mühim bir sürecin baltalanmasına müsaade etme. Bırak Sıhhat Bakanlığımız periyodu olması gerektiği şeklinde yürütsün. Bu mevzuyu da idrak operasyonuna kurban edersen bu sefer altında kalırsın” dedi.

Akşener, PTT puluna eski Sırp Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Milorad Dodik’in resminin bastırılması ile alakalı de “Ne yapmış olursanız yapın soykırımı ihmal etmeyin Bundan dolayı unutulan soykırım tekrarlanır. Pul bastırmak soykırımı unutmaktır. İnancımıza ve değerlerimize gore o pullarda kullanılan mürekkep değil Müslüman kanıdır, Müslüman kanı. Bu yanlıştan hemen dönün. O pulları zaman kaybetmeden imha edin,” ifadelerini kullandı.

Her şeyi iyi bitirdikleri yalanını anlatmaya devam ediyorlar. Nice kabiliyetli gençlerimiz iş bulamazken müdürlerine 11, danışmanlarına 5 maaş vermeye devam ediyorlar. Memleketin akarsularına HES projeleri ile çökmüş yandaşlarına tıkır tıkır para akıtmaya devam ediyorlar.

Akşener’in konuşmasının devamından satır başları:

Tank Paleti peşkeş çektikleri şeklinde MKEK’i özelleştiriyorlar. Bu stratejik kurumu peşkeş maceralarına kurban ediyorlar. Dökmedik satmadık bir şey bırakmadılar. Utanmıyorlar. Bundan dolayı milletimizin gerçekleri umurlarında değil. AK Parti ve ortakları için birinci öncelik Saray sefası.

AFGANİSTAN TEPKİSİ

Cumhurbaşkanı olarak Erdoğan’ın öncelikli rolü Afganistan’daki havalimanın güvenliğini sağlamak değil milletin rahatlık ve refahını sağlamaktır.

Sayın Erdoğan etrafındaki yeteneksiz boş maaşlı danışmanlarına söyle: 27 senelik siyasal hayatımda başıma gelmeyen kalmadı. Sizinkiler vız gelir tırıs masraf. Aldıkları maaşın karşılamalarını söyle. Seni rezil ediyor. Sen bizlere kulak ver zarar görmezsin. Danışmanlarınla bu kafayla gidin askere sav alırsın tezkere.

Sayın Erdoğan fakirle oynama. Günahtır. Onları korkutma. Sen hakaret ediyorsun, tehdit ediyorsun, karacılık ediyorsun. Beraber yoluşalım. Mesele yok. O günlerden geçtin sen. Babalarımızın o gece eve yemek getiremediği bir neslin çocuklarıyız hepimiz. Ne ivedi unuttun. Analarımızın mütevazı suya tirit yapmış olup ekmek bandırdığı çocuklarız hepimiz. Ne ivedi unuttun. Yazıktır günahtır. Yaptırma. Meral Akşener’e hakaret etmek İYİ Parti’ye karacılık etmek için garibanı kullanma. Elinde muazzam güçler var onu kullan. Yazıktır günahtır o kardeşimize yapma. Çoluğu evladı var yapma. Garibanla oynadığın, garibana çöktüğün süre Gayretullah’a dokunur. Öyleki çarpılırsın ki seni kimse kurtaramaz.

O denli acı ki, bu kürsüye kim çıkıyorsa o insanların peşine düşülüyor. Acaba ne buluruz o insanları lime lime yapabiliriz şeklinde bir tavır içindeler. O denli üzgünüm ki… Adana’da çiftçiler beni durdurdular. Bir soğan ve karpuz üreticisi. Karpuz üreticisi olan kardeşimiz, canı yanan ziraatçi feveran etti. Ben hem mahalli basına hem bizimle gelen arkadaşlarımıza bu arkadaşın söylediklerini yayınlamayın dedim. Başına iş geleceği için. Hepimiz yayınlamadık. Hepimiz o çiftçimizi perdelemeye çalıştık.

O denli üzüldüm ki gitmişler, çökmüşler o arkadaşımızı, kardeşimizi A Haber denilen ‘kanal’ günlerce konuşturup televizyondan vermişler. Sayın Erdoğan fakirle oynama be, günahtır. Onları korkutma. O günlerden geçtin sen. Babalarımızın o gece eve yemek ekmek getiremediği bir neslin çocuklarıyız hepimiz ne ivedi unuttun?

Gezim acentesi sahibi bir kardeşim; “Soluk kredisi en yüksek faizle veriliyor. Ismi Soluk Kredisi fakat, bu faizle nefesimiz kesiliyor.” diyor. Bolvadin’deki bir ziraatçi kardeşim, çığlık ediyor; “Ne olacak bizim halimiz? Yem 160, 170 lira. Vallahi billahi, 70-80 hayvandan, 2-3 hayvanım kaldı. Gübremiz pahalı, mazot pahalı. Mera diye bir şey de kalmadı. Yayladaki bölgeleri de elimizden alıyorlar.” diyor. Sen, milletimizin gerçeğini görmesen de, Çay ilçesindeki kardeşim görüyor.

Diyor ki; “Malcılık sonlanmış oldu, çiftçilik sonlanmış oldu. Hepimiz bitince esnaf sona eriyor. Televizyona çıkıp, ‘’Vatandaşım iyi durumda” diyor. Gelsin de görsün bakalım ne haldeyiz.” Aynen bu şekilde diyor. Sayın Erdoğan; İşte sana milletimizin gerçekleri. Sefa sürdüğün saraydan, bir zahmet başını menfaat da, vatandaşını bir dinle. Bu ucube sistemle, devleti devlet olmaktan, vatandaşı da çileden çıkardın. Bir zahmet sokağa çık da, milletin gerçeklerini gör bakalım. Bu hafta Milletin Kürsüsü’nde, senin o duymazdan geldiğin insanlarımızdan biri var.

Okullar kapanmış oldu, evden emek verme dönemine geçildi, ve koca bir sektör, umarsızlık içerisinde kıvranıyor. Servis firmaları ve emekçileri zor durumda. Onlardan biri, servisçilik meydana getiren, Ahmet Alper İntepe kardeşim, bugün aramızda. Şehit babasına bile, utanmadan, sıkılmadan, ekranlarını kapayan, TRT ve Meclis Televizyonu’ndan, servisçi kardeşlerimizin sesini duyurmalarını, elbet beklemiyoruz. Fakat onlar istedikleri kadar sansürlesin, hepimiz, milletimizin sesini, Türkiye’ye duyurmaktan vazgeçmeyeceğiz.

LÜTFÜ TÜRKKAN AÇIKLAMASI

İki gündür Sayın Lütfü Türkkan’ın ünlü çiftliği üstüne gagalanıyoruz. Bir basın çalışanı arkadaşımız sual sormak istedi. Sayın Türkkan’ın açıklamaları var fakat onun karşılaşmış olduğu bu sistemin neticeleri olarak ben, kim nerede ne yapmışsa tespit edip rezil etmezsem namerdim.

Yıkıldı mı, yıkıldı. Tamam. İletişim Başkanı’nın eviyle alakalı bir şey çıktı ağzımızı açmadık. Zamanı yaratı meselesinin iyi mi yürüdüğünü biliyoruz. Üstünde tepinebilirdik, tepinmedik.

Dolayısıyla parayla pulla alakası olmayan bir kişi olarak bunu da en iyi bilen Sayın Erdoğan’dır, şimdi yandınız. Bundan dolayı madem ki devletten kiralanmış bölgelere çökülme diye kabul ediliyor, kira mira olamadan çökülenleri takip edeceğim. Iyi mi iyi takip ettiğimi da Sayın Erdoğan görecek. Hadi bakalım. Sual sormuştu arkadaşımız ümit ederim yanıtını almıştır.

Ne süre doğalgaz bulunur. Akaryakıta zam gelir. Sayın Erdoğan için rant ekonomisi şeklinde bir kaynak varken sürdürülebilir kalkınmaya gerek kalmamıştır.

El insaf kardeşim. Ne doymaz bir iştahınız varmış. Iyi mi bir açlıkmış?

Öyleki eğri bir düzenlilik kurmuşlar ki her şey vatandaşın aleyhine işliyor. Şimdi söyleyeceklerin hakikaten mühim. İktidarın rant iştahı bütün kurumları sarmış. EPDK daire başkanı olan fert tarifeleri teşvikleri ocak ayında belirleyip bir şirkette idare edici oluyor. Yeniden çalışan başka bir uzman bir şirkete geçirme oluyor. Paraları alacak şirkete idare edici olarak gidiyor.

Artık ahlakın Beştepe’nin yanından geçmediğini görüyoruz. Bu şekilde bir tezgahtan çıksa çıksa vatandaşa yük menfaat. Haram zıkkım olsun. İlk seçimde milletten yetki alıp o pis çarkı haramzadelerin başlangıcında kıracağız. Çözüme girince bir kara sinek tebelleş oldu, acaba nereden geldi.

İktidarın bacası alev almış. Ürkü arttıkça iftiralar artıyor. Bizim yolumuz ulus yoludur. Bu kutlu yolda dönmek yok. Yıkılmaz, caymak yok. İstedikleri kadar ağlayıp sızlansınlar, bu sandıklar er veya geç milletin önüne gelecek. Milletin iradesi tecelli edecek. Sayın Erdoğan ve ortakları tıpış tıpış gidecek.

Video mu izletelim? MHP’nin PKK ile işbirliğine gittiğini sayın Erdoğan söylemiş oldu. Şimdi Mutluluk Partisi ile uğraşıyorlar. Hazırlıklıyız. 27 senedir asit havuzunda yüzüyorum.”