Akşener: Seçmenin velinimet olduğu bir Türkiye’yi birlikte başaracağız

0
19
Meral Akşener

İYİ Parti lideri Akşener, Kocaeli‘de esnaf ziyaretinde konuştu. Gebze ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Akşener, sonrasında Körfez ilçesine geçti. Burada da esnafı dinleyen Akşener, icra ettiği konuşmada, doğduğu yer olan Kocaeli’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Akşener, 20 Ocak 2020’den bu yana ilçe ilçe, esnaf esnaf gezdiğini belirterek, Kovid-19 salgını öncesinde esnafın derdini dinlemeye başladığını kaydetti. Akşener, şöyleki devam etti:

“Ben bu şehrin kızı olarak ne yapmak isterim? Esnafın müşterisi velinimetse ben de seçmeni, bu milleti velinimet yapmak isterim. Beraber başaracağız. Iyi mi başaracağız? Ayağınıza getireceksiniz herkesi. Benim benzer biçimde herkesi ayağınıza getireceksiniz. ‘Gelmeyene oy yok.’ diyeceksiniz. ‘Parasız oy verme tarihi sonlandı.’ diyeceksiniz. Sizin çocuklarınızın işsizliğini dinlemek zorunda kalacaklar. Sizin sorduğunuz sorularınıza yanıt vermek zorunda kalacaklar. ‘Niye işi olmayan benim oğlum, niye işi olmayan benim kızım?’ Bu tarz şeyleri duyacaklar, bu tarz şeyleri öğrenecekler. Siz de diyeceksiniz ki bunu çözene, bunu sökmek isteyene oy var diyeceksiniz. Aksine oy yok diyeceksiniz.”

Kanal İstanbul tartışmasına değinen Akşener, “Parayı kendi keyfine, kendi nefsine, vatandaşın refahına değil, kendi nefsine harcayan borcu kendisi öder. Bu ülke ödemeyecek. Şayet ısrar edersen sen ödeyeceksin” ifadesini kullandı.

Esnaf ve ziraatçi ziyaretlerinde yaşamış olduğu diyaloglarından örnekler vererek vatandaşların oldukça zor durumda bulunduğunu söyleyen Akşener, laflarını şöyleki bitirdi:

“Elbette bu sandık gelecek fakat yarın gelecek fakat diğer gün gelecek. Siz Tanrı’ın izniyle söke söke göndereceksiniz. 19 senenin nihayetinde i·lginç bir konum var, 19 senenin nihayetinde milletin adamı oldu, tahkimcilerin avukatı. Tahkimci ağabeyler adına bize kısaca size diyor ki ‘Söke söke alırlar.’ Vay be Tanrı’ım sen ne büyüksün. Iyi mi bir ayna tuttu biliyor musunuz? Iyi mi bir ayna tuttu. Bir yanda geldikleri benzer biçimde giderler diyen, onların beğenmediği Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk, diğer tarafta ‘Söke söke alırlar.’ diyen bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı, yazıklar olsun. Oysa ilkin ‘Benim canımı almaları icap eder.’ demesi lazımdı fakat bir şey daha söylemiş oldu. Diyor ki ‘Sizden alırlar.’ diyor. Doğrusu bizler yolcuyuz ‘Sizden alırlar.’ Seni bu ulus yolcu etti. Sen şimdi, o 5-10 maaş alan danışmanlarını koy kenara, gel buraya gel, buradaki insanların karşısına, onların sorularına yanıt var daha sonra yüzün olsun. Bizler beraber bu işi başaracağız. Seçmenin velinimet olduğu bir Türkiye’yi birlikte başaracağız. Seçmenin, milletin siyasetçiyi denetlediği bir Türkiye’yi beraber başaracağız. İyi ki varsınız.”