Akşener: Ormanları yakanlar terör suçlusu sayılsın

0
28
Akşener: Ormanları yakanlar terör suçlusu sayılsın

Marmaris’te yangın bölgesinde araştırmalarda bulunan Meral Akşener, “Kanunen ormanları yakanlar, kundaklayanların terör suçlusu sayılması gerekiyor,” dedi.

İçmeler Mahallesi’ndeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na gelen Akşener, burada Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’dan data aldı.

Ondan sonra Mustafa Kemal Atatürk Caddesi tarafındaki yanan alana geçen Akşener, burada icra ettiği konuşmada, tabiatın kendini onaracağını, mühim olanın verilen sözlerin yerine getirilmesi bulunduğunu söylemiş oldu.

Verilen sözlerin takip edeni olacağını anlatım eden Akşener, “Orman yangınlarına yönelik pek oldukca söylenti var. Bir an evvelde kundaklama olup olmadığının ortaya çıkarılması lazım. Bu Türkiye’nin donanması, bütünlüğü açısından çok büyük.” dedi.

Kundaklamayla alakalı bir sonuca varılırsa derhal bir kanun çıkarılması icap ettiğini dile getiren Akşener, şunları kaydetti:

“Kanunen ormanları yakanlar, kundaklayanların terör suçlusu sayılması gerekiyor. Bir öteki de şayet buralara beton yapılırsa bunların emin yıkılmasına dair bir kararın olması lüzumlu. ‘Yanan ağaçların yerine yine ağaç dikilmesi.’ Bu ulus diker ağaçları esasen… Doğrusu merkezi bütçeye de hepimiz yük olmayız. Bunların takip edeni olacağız. Bundan ders çıkarıp data çıkarıp bunun gereğini yapmak mühim.”

Akşener, açıklamasının peşinden ilçeden ayrıldı.