AKP’li Özhaseki “Yüzde 45 oyumuz var” dedi, Kılıçdaroğlu cevap verdi: Derhal seçim

0
20
Mehmet Özhaseki

AKP’li Mehmet Özhaseki, “Sanki ulus bizim zaafa uğradığımız benzer biçimde bir kanaate tutuldu fakat yüzde 45 oyumuz var yeniden” iddiasında bulunmuş oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise “Derhal seçim” çağrısında bulunmuş oldu.

Mehmet Özhaseki, bir takım ziyaret ve temaslarda bulunmak suretiyle Maraş’a geldi. Özhaseki İlk olarak Vali Ömer Faruk Coşkun’u arkasından Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ü ziyareti etti. Burada açıklamalarda bulunan Mehmet Özhaseki, “Tüm şehirlerde dikkat edin büyük projelerin tüm bunlar hemen hemen 2000’lerden sonradır, bizim iktidarımıza rastlantı eder. Her seçimde bizler birinci oluyoruz. 2004’te AK Parti olarak seçimlere girdik yüzde 40’lar civarında bir oyumuz var. 2009’da, 2014’te aynı halde” dedi.

“Son seçimlerde Ankara, İstanbul’a kilitlendiği için vaka birazcık, sanki ulus bizim zaafa uğradığımız benzer biçimde bir kanaate tutuldu fakat yüzde 45 oyumuz var yeniden” ididasında bulunan Özhaseki, “Elhamdülillah. Kısaca ulus bizlere yeniden oy veriyor, bizlere itimatını devam ettiriyor. ‘Sorunlarım kim çözer’ diye dışarıya bir mesele, yanıt olarak birinci sırada oldukça oranda AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan çıkıyor. Dikkat edin CHP’nin meydana getirmeye çalmış olduğu baştan sona bir idrak operasyonudur. Olmayan bir şeyi varmış benzer biçimde, yapmadıkları bir şeyi yapıyormuş benzer biçimde bir idrak yapmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÇAĞRI: HEMEN SEÇİM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Özhaseki’nin ‘Yüzde 45 oyumuz var” açıklamasına cevap verdi.

Twitter hesabından Recep Tayyip Erdoğan’ı etiketleyen Kılıçdaroğlu, “Müjdemi istiyorum” dedi ve “Haydi ne bekliyorsun, #HemenSeçim” çağrısında bulunmuş oldu.