AKP’li Kaya: Erdoğan Cumhurbaşkanı olamazsa hep birlikte kül oluruz

0
22
Oğuzhan Kaya

AKP Çorum Mebus Oğuzhan Kaya, 2023 seçimlerine ait konuşurken “Tayyip Erdoğan’ın 2023’te Cumhurbaşkanı olamadığında hepimizin neler kaybedeceğinin farkındayım” deyip “hep birlikte kül oluruz” ifadelerini kullandı.

Mahalli İskilip’in Sesi TV’nin konuğu olan AKP’li vekil, sunucunun “AK Parti’nin örgüt samimiyetini iyi mi buluyorsunuz?” sorusu üstüne şunları söylemiş oldu:

“Milletin Tayyip Erdoğan’la hiç bir sıkıntısı yok. Milletin sıkıntısı benle, teşkilatla, partiye gelmiş gitmiş insanla. Kısaca milletin derdi bizimle. Tayyip Erdoğan’la milletin derdi yok ki. AK Parti olmadığı gün bu memleketin, bu milletin zarar edeceği düşüncesindeyim. Kısaca ben Tayyip Erdoğan’ın 2023’te Cumhurbaşkanı olamadığında hepimizin neler kaybedeceğinin farkındayım. Onun için bizim teşkilatlarımız kuvvetli olmalı. Bizim teşkilatlarımızda insanoğlu, insanlara kıymet vermeli. Içtenlik kazanmalı. Yoksa hepimiz hep birlikte kül oluruz. Ve hepimiz kül olduğumuzda da hiçbirimiz bir şey olmaz. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir sözü var. Diyor ki ‘Hepimiz solcularla Ankara’nın koca koca meydanlarına sığmadık, Mamak’ın 2 metrekare hücrelerine sığdık”. Hepimiz dünyayı dar ediyoruz birbirimize AK Parti olarak. Ona dikkat edeceğiz.”