AKP’den muhalefetin erken seçim çağrısına cevap: Koalisyonlu yılların talebi ve saçmalığı

0
20
Bülent Turan

Muhalefetin erken seçim çağrısına ait konuşan AKP’li Bülent Turan, “Bu zamanda ‘erken seçim’ demek eski Türkiye’nin, koalisyonlu yılların talebi ve saçmalığı” dedi.

Turan, karşıcılık partilerinin erken seçim çağrılarına ait değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

“Türkiye’nin, 1,5 yılda bir hükümet değişikliği, koalisyonlarla süre yitirme, siyasal kavgalar ve yarışlar sebebiyle büyük bedeller ödediğini” korumak için çaba sarfeden Turan, “Bu bedellerin ödenmesine bağlı olarak Türkiye tartıştı ve bir karar verdi. ‘Artık bu ulus koalisyonlarla yönetilmeyi, 1,5 yılda bir seçim yapmayı değil, uzun seneler iş yapmayı, başkanlık sisteminde olmayı daha değerli buluyoruz.’ dedi. Milletimiz de ‘Dünyanın gelişmiş vatanlarında olduğu şeklinde başkanlık sistemini tercih edelim ve artık 5 yılda bir seçim deneyelim’ diye oyunu kullandı” ifadelerini kullandı.

bizim ülkemizde sistemin değiştiğini ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildiğini belirten Turan, şu şekilde devam etti:

“Bunu anlamış olmayan, bu parametrenin değişmesini görmeyen insanoğlu, eski Türkiye’nin hastalıklarıyla devamlı, ‘seçim’ diyerek ülkenin gündemini boğmaya çalışıyorlar. Halbuki ulus bizlere 5 yıllığına vazife verdi. 5 sene süresince bu milletin emaneti bizim omuzlarımızda. Ikimiz de diyoruz ki 5 senenin bittiği güne kadar hepimiz bu rolü yapacağız. 5 senenin bitiminde, bu görevin nihayete ermesinden sonrasında yine milletimize gideceğiz. Milletimizin takdirini alırız, almayız. Bu sonucu ortaya koyacağız. Bu nedenle bu zamanda ‘erken seçim’ demek eski Türkiye’nin, koalisyonlu yılların talebi ve saçmalığı. Bu ulus artık seçimle zaman yitirmek istemiyor.”