AKP’den Kılıçdaroğlu’nun “Erdoğan bir milli güvenlik sorunudur” sözlerine yanıt

0
85
Ömer Çelik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Erdoğan bir milli güvenlik sorunudur’ sözlerine yanıt veren AKP Sözcüsü Çelik, “Kılıçdaroğlu kendisinin bir ‘demokrasi sorunu’ olduğunu ve milli güvenlik konusunda pusulası olmadığını bir kere daha ilan etmiştir” ifadesini kullandı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Erdoğan bir milli güvenlik sorunudur” sözlerine yanıt verdi.

Çelik, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızı Avrupa ırkçılarının, Paşinyan’ın Ermenistanı’nın ve Enosis zihniyetinin ‘milli güvenlik sorunu’ olarak gördüğü doğrudur. Ancak Kılıçdaroğlu’nun da Cumhurbaşkanımızı ‘milli güvenlik sorunu’ görerek bu sıralamada konumlanması manidardır.

‘KILIÇDAROĞLU İLE ORTAK MİLLİ GÜVENLİK PERSPEKTİFİNE SAHİP OLMADIĞIMIZ AÇIKTIR’

Karabağ’da, Suriye’de, Irak’ta, Libya’da ve Doğu Akdeniz’de yaşanan tüm ihtilaflarda Türkiye’nin milli menfaatlerinin karşısında konumlanan Kılıçdaroğlu ile ortak ‘milli güvenlik’ perspektifine sahip olmadığımız açıktır. Bizim milli güvenlik pusulamız Türkiye merkezlidir. Milletimizin oylarıyla seçilmiş meşru Cumhurbaşkanımıza ‘sözde Cumhurbaşkanı’ diyerek milli iradeyi hedef alan Kılıçdaroğlu’nun, devletin birliğini temsil eden en üst makamı ‘milli güvenlik sorunu’ diyerek hedef alması demokrasiden nasibini almadığını kanıtlamaktadır.

Kılıçdaroğlu’nun ‘milli güvenlik sorunu’ ifadesi milli olmadığı gibi demokratik de değildir. Bu Türkiye’nin milli güvenliği konusunda pusulası olmayan birinin yaklaşımıdır.”