AK Partili TV kanalı sahibi: Basın olarak işimizi yapması imkansız hale geldik, siyasi baskılar, tehditler, daha neler neler

0
24
Vizyon 58 TV

Yayınlardan ötürü baskı ve tehdit gördüklerini anlatım eden Sivas Belediyesi’nin AK Partili Belediye Meclis üyesi, mahalli TV sahibi Hatice Kurt’un toplumsal medyadaki ‘basın özgürlüğü’ paylaşımı şu şekilde:

‘Basını serbest bırakın, basın işini yapsın’

“Kişilerin söyledikleri kişileri bağlar! Milletin konuşmasıyla, kanalı görevli tutanlara yazık! Basın olarak işimizi yapması imkansız hale geldik. Siyasi baskılar, tehditler, daha neler, neler? Basın özgürlüğü var! Son günlerde birçok basın personelinin sıkıntısı bu. Yeter artık. Basını serbest bırakın, basın işini yapsın. Verilecek cevabınız var ise da ben hiç bir vakit kanalımda hiç kimseye engelleme uygulamadım. Çıkın yanıt hakkınızı kullanın. Yine söylüyorum kanala çıkıp kim ne diyorsa, onları bağlar söyledikleri. Kanalımı yahut beni değil.”

Hatice Kurt, Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e meydana getirdiği açıklamada ise “Benim bu ifadelerim, tek bir parti için değil tamamı için geçerli. Tüm partilere söylüyoruz; bırakın bizler işimizi tecrübe edelim. Lütfen işimize karışmayın. Hakaret ve karacılık olmadığı sürece bizim kanalımıza tüm hepimiz çıkabilir” dedi.