AK Partili Özkan: Türkiye düşmanları, kuvvetli Türkiye istemedikleri için bu ucube parlamenter sistemi dikte ettirdiler

0
23
Cahit Özkan

AK Parti Öbek Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişin üçüncü yılını değerlendiren Özkan, şunları söylemiş oldu:

  • “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hayata geçmiş olduğu tarih. Milletimiz, ülkemiz, hukuk dünyamız için hayırlı olsun, mübarek olsun. 2000 yılı sonrası meydana getirilen en büyük düzeltim nelerdir diye baktığımızda, emin olun darbe kültürü anayasa dönemini ortadan kaldırma noktasında milletin önünü açan, cumhur ile başını bir araya getiren cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hayata geçmiş olmasıdır.
  • Iyi mi cumhuriyetimizin kurum ve kurtulma sürecinde Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde külliyen refaha iyi mi süratli adım atmışsa, üç senelik vakit zarfında muazzam başarılar elde ettik. AK Parti tekrar milletimize ümit ışığı oldu. Seçimlerde, referandumlarda, ülkenin gün ışığı yarınlara ait adımlar atıldığında önümüze engeller çıkarıldı. Bunlarla savaşım ede ede milletimizin beklentilerini karşılamaya çaba ettik.
  • Bilhassa Türkiye’de ulusal iradeyi alaşağı etmek isteyenler kuvvetli hükümet, kuvvetli parlamento, kuvvetli hukuk yerine devamlı itiş kakış içerisinde olan ucube parlamenter sistemi zorla dikte ettirdiler. O günden bugüne çıkardığımız derslerle cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini hayata geçirdik. Türkiye düşmanları hiç bir vakit, kuvvetli Türkiye istemediler. Onun için bu ucube parlamenter sistemi zorla dikte ettirdiler.”