AK Partili Özhaseki: Birtakım partiler özgüven patlaması yaşıyor

0
24
Mehmet Özhaseki

Aksaray Belediyesi’nin Gençlik ve Bilim Merkezi’nin açılışına katılmak için kente gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mahalli Yönetimler Başkan Mehmet Özhaseki, partisinin il başkanlığını  ziyaret etti. Burada konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı  Özhaseki , İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerini yakından takip ettiğini ve ‘daha taş üzerine taş koymadıklarını‘ öne sürdü.

Özhaseki, laflarına şu şekilde devam etti:

  • “Birtakım partiler bilhassa Ankara ve İstanbul seçimlerinden sonrasında kendilerine bir özgüven geldi. Sanki orada bir özgüven patlaması yaşıyorlar. Hizmet yerine idrak belediyeciliğine devam ediyorlar. Birebir takip ediyorum, daha taş üzerine taş koymadılar. Bilen var ise söylesin ikimiz de öğrenelim fakat yok.
  • Ara ara bir şeyler söylüyorlar, tablet dağıttık, web sağladık diye. Bunu belde ve ilçe belediyelerimiz yapıyor. Büyükşehir belediyeleri o şehrin kronikleşen dev gibi işlerini yaparlar. Baktığımız vakit büyük bir projeye de tanık değiliz.

‘Durmadan icra ettikleri bir iş var, idrak’

  • Durmadan icra ettikleri bir iş var, idrak. Kendileri Ankara ve İstanbul’da dediler ki ‘kaynağa ne gerek’ var dediler. Borçlanma rejimine gidiyorlar, bizimkiler de borçlanmalarına buyurun, diyorlar. İstanbul’da 25 yıl AK Partili belediyeler vardı. Daha öncesinde Erdem, Rahatlık Partili belediyeler vardı. 25 yıldaki borçlanma 23 milyar. Bu yönetim 2 senedir var 20 milyara yakın borçlanma var. Ankara’da da konum aynı.”