AK Partili Kurtulmuş: Bütün anketlerde AK Parti aleni ara birinci partidir

0
18
Numan Kurtulmuş

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Denizli’de konuştu. AK Parti’nin bütün seçim anketlerinden birinci sırada bulunduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “İstiyorlarsa kendi anketlerini de kendileri açıklasınlar. Dolayısıyla bizim milletle olan irtibatımızı arttırarak bu süreçte devam edeceğiz. Devamlı halkın içindeyiz” dedi.

‘AK Parti küçülüyor’ eleştirilerine de değinen Kurtulmuş,  AK Parti ile alakalı ‘AK Parti küçülüyor’ falan diyenlere de şunu bir defa daha hatırlatmak istiyorum. Hangi halkoyu anketini getirirseniz getirin, tüm halkoyu anketlerinde AK Parti aleni ara birinci partidir. Bu anlamda da kendisini iktidara namzet görenlerin bu anketlerin geride nal topladıkları, oldukca daha geriden geldikleri açıktır, ortadadır” diye konuştu.

AK Parti‘nin devamlı olarak sahada bulunduğunu dile getiren Kurtulmuş, “Milletle olan irtibatımızı arttırarak bu süreçte devam edeceğiz. Devamlı halkın içindeyiz. Halkın istek ve beklentilerini oldukca iyi değerlendirmek zorundayız. Bu anlamda siyasetteki temel meselemiz gönülleri kazanmaktır. Gönülleri kazanmayınca siyasette başarı göstermiş olamıyorsunuz. İşte karşıcılık partilerinin bazılarının sittin yıldır niye iktidara gelemediklerinin temel problem de budur. Niye CHP sittin yıldır milletin oyuyla iktidara gelmez? Gönülleri kazanmak lazımdır. Bizim için çıta birazcık daha yukarıdadır. Yalnız gönülleri kazanmak değil, bizim amacımız gönüllerden düşmemektir. İnsanların gönlündeki yerimizi hep beraber tüm milletimizle birlikte o yeri daha da sağlamlaştıracağız ve gönüllerden düşmeyeceğiz” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

İki çocuğun eşeysel istismara uğramış olduğu kamuoyunda Elmalı Davası olarak malum davaya ilişik de konuşan Kurtulmuş, “Hanıma karşı sertlik, çocuğa karşı eşeysel suistimal son aşama kırılgan olunması ihtiyaç duyulan bir mevzudur. Bu iki mevzu yalnızca siyasetin değil tüm milletin mevzusudur. Bu insanlık meselesidir. Asla kimse burada aksini savunmamalıdır. Bunların üstünden de kimsenin bürokrasi yapmamasını salık veririz. Bunu yaparken de kimse kendini savcı veya hakim yerine koymamalıdır. Ben de Elmalı davası tekrar gündeme ulaştığında ilk toplumsal medyadan tepkiyi gösterenlerdenim. Bu yurttaş olarak göstereceğim bir tepkidir. Fakat ben kendimi savcı yerine koyarsam o halde hakkaniyet sistemi nerede kaldı? Ben kendimi hakim yerine koyarsam hakkaniyet sistemi iyi mi işleyecek? Sosyal duyarlılığı arttırmakla kendini savcı veya hakim yerine dercetmek başka bir şeydir” ifadelerini kullandı.