AK Parti’den 803 belediyeye Kurban Bayramı genelgesi

0
22
Mehmet Özhaseki

AK Parti Mahalli Yönetimlerden Görevli Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Partili 803 belediyeye Kurban Bayramı genelgesi gönderdi.

Belediye başkanlarına kurban bayramının ruhuna müsait davranmalarını öğütleyen Özhaseki, “Bayramlar; kadim geleneğimizin mühim süre dilimleridir. Bayramlar; dayanışmanın, yardımlaşmanın kardeşliğin en derinden hissedildiği ve yaşatılmış olduğu anlardır. Bu vesileyle şimdiden Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Kurban Bayramı’nın ruhuna müsait olarak, gereksinim sahibi yurttaşlarımızın gerek karşı karşıya gerek telefon kanalıyla gereksinimlerini sorarak, gönüllerine dokunarak bayramlarını kutlamalıyız. Tekrar doğranan kurbanların gereksinim sahibi ailelere ulaştırılması noktasında da belediyemizin tüm olanak ve tecrübeleri seferber edilmelidir” dedi.

‘Her ne kadar normalleşme sürecine girmiş olsak da istila periyodu devam etmektedir’

Pandeminin hala devam ettiğini ve belediyelerin salgının artışının engellenmesi noktasında mühim bir paya haiz bulunduğunun altını çizen Özhaseki “Kurban Bayramı vasıtasıyla Belediyemizce bazı tedbirlerin katılması ve bu tedbirlerin takibinin de önemle yapılması gerekmektedir. Her ne kadar normalleşme sürecine girmiş olsak da istila periyodu devam etmektedir. Olay sayılarının yeniden artış göstermemesi için siz değerli üyelerimizin gayretlerinin ne kadar mühim bulunduğunun farkındayız” ifadelerini kullandı.

Özhaseki, Kurban Bayramında Belediyelerce katılması ihtiyaç duyulan tedbirleri şöyleki sıraladı:

– Kurban satış yerlerine girişte kurbanlık hayvanların kulak küpesi, pasaportu ve baytar esenlik tutanağı denetim edilmeli; küpesi ve belgesi olmayanların buralara girişine izin verilmemeli,

– Kurban kesim alanlarında ise tertipli olarak hem genel temizlik aynı zamanda şahsi hijyen kurallarına ihtimam gösterilmeli,

– Belirlenen kurban kesim bölgeleri dışında, başka yerlerde kesim yapılmasına müsaade edilmemeli,

– Hayvan kesim esnasında oluşan atıklar ivedilikle toplanmalı,

– Hayvanlara eziyet edilmemesi için lüzumlu tedbirler mutlak surette alınmalıdır.

– Ek olarak Kurban Bayramı’nın en sorunsuz ve güzel halde geçmesi adına alakalı bakanlıklarımızın hazırladıkları genelgelere uyulması elzemdir.