Abdulkadir Selvi: MHP ‘Serok Erdoğan’ sloganını bölücü bulmadı

0
25
Recep Tayyip Erdoğan Devlet Bahçeli

Abdulkadir Selvi’ye nazaran MHP, Erdoğan’a Diyarbakır’da ‘Serok Ahmet’ diye tezahürat edilmesini ‘bölücü’ bulmadı. Bahçeli, Ahmet Davutoğlu’na yönelik ‘Serok Ahmet’ ifadelerini kritik olarak kullanıyordu.

Selvi’nin aktardığına nazaran Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’na sık sık “Serok Ahmet” ifadesiyle eleştiriler yönelten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu sloganı bölücü bulmadı.

Selvi’nin bugünkü köşesinin alakalı bölümü şu şekilde:

“Bugün MHP’nin öbek toplantısı var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır gezisi sonrası MHP Lideri Bahçeli’nin hitabı her zamankinden daha oldukca dikkatle takip edilecek. MHP’nin görüşlerini MHP lideri açıklayacak. Sadece ben MHP yöneticileriyle kurduğum temaslarda bir rahatsız etme hissetmedim. Muhalefetin Cumhur İttifakı’nı çatlatmak için MHP’yi kaşıma çabalarının bir karşılığı gözükmüyor. MHP bu tuzağa düşmeyecek. MHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile alakalı atılan “Serok Erdoğan” sloganlarının bölücü bir bildiri taşıdığını düşünmüyor. Bölgenin geleneksel bir yaklaşımı olarak değerlendiriyor. Bugün Bahçeli’nin vereceği mesajlar ne olacak, ona bakacağız fakat ben MHP’de bir “Serok Erdoğan” rahatsızlığı hissetmedim.”

Bahçeli, Davutoğlu’na yönelik şunları söylemişti:

“Serok Ahmet’in gündemde olduğu her dönemde Türkiye’de bir mesele olmuştur. Bu kişi bereketsizliğinin faturasını ilkin şahsına kesmelidir. MHP’yle didişmek onun haddi ve havsalasının alacağı bir mevzu değildir. Hangi şaibeli odaklara el açmış olduğu artık ortadadır.

Amerika’deki Başkan değişimiyle eşzamanlı olarak, Serok ve partisinin, aynı halde tetikçi köşe yazarlarının hızlandırdığı kara çalma kampanyaları tesadüfi değil, alçak bir planın mahsulüdür. Serok Ahmet beyhude uğraşmasın, kirli oyunları, birilerinin gözüne girme sinsilikleri maya tutmaz.”