Home Haberler Siyasi Haberler MHP’de Yaprak Dökümü

MHP’de Yaprak Dökümü

0
21 views
özgür işik istifa dilekçesi
özgür işik istifa dilekçesi

MHP’de başkanlığa karşı bir istifa daha oldu.

MHP idaresinin Mecliste ki Anayasa değişikliği önerisine destek olması, MHP içinden reaksiyonlara kapı aralamaya devam ediyor. MHP Ankara Büyük Şehir Başkan Yardımcısı Özgür Işık’ın parti idaresini başkanlık önerisine destek olmasına karşı istifasını verdi. MHP Ankara Büyük Şehir Başkan Yardımcısı Özgür Işık istifa dilekçesini ise CHP milletvekili Tuncay Özkan, şahsi twitter hesabından paylaştı.

O dilekçe şöyle: 

“Mensubu olmaktan her daim gurur duyduğum bu davamızın, yaşanan bu süreçte içinde bulunduğu durumun vicdam ve ülkülerim nezdinde kabul etmem maalesef mümkün kılınmamaktadır. Türk milliyetçiliğinin yıkılmaz kalesi, Ülkücü hareketin gök kubbesi Milliyetçi Hareket Partisi’nin adı ne olursa olsun (Başkanlık, partili cumhurbaşkanlığı vs.) Anayasa değişiklik teklifine evet demesinin Ülkücü hareketin mensuplarının gönlünde çok derin bir yara açtığı aşikardır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bize emaneti bu kutlu davanın siyasi oluşumu Milliyetçi Hareket Partisi’nin, ülkemizin temel dinamiklerine zarar verecek, mevcut parlamenter sistemi yerinden edecek bir Anayasa paketine evet demesi 47 yıllık siyasi geçmişimiz ile bağdaşmamaktadır. Düne kadar bu teklifin karşısında duran fikirlerimizin bugün neden değiştiği de anlaşılamamaktadır. Amacımız ve gayemiz fikrimizin iktidar olması için gerektiğinde makam, mevki derdi içinde olmayarak ülküdaşlarımızın kardeşlik hukukunu, ortak aklı ve meşvereti hakim kılmaktır. İstifam, herhangi bir şekil ve surette fikrimizden, partimiz ve davamızdan zerre farklılaşmaya sebebiyet verecek mülahazalardan uzaktır.

Bu bağlamda Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı’nda mevcut tüm görevlerimden istifa ettiğim hususunda, gereğini bilgi ve takdirlerinize arz ederim.

Özgür IŞIK”

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin