Home Haberler Siyasi Haberler MHP Neden Bu Kadar Hevesli?

MHP Neden Bu Kadar Hevesli?

0
14 views
MHP Merkez Bina
MHP Merkez Bina

CHP’li Çetin Osman Budak: MHP’ye 50 bin kadro sözü verildiği konuşuluyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’de cep telefonundan yaptığı canlı yayınla, Ak Parti ile MHP arasında anayasa önerilerinin meclisten geçirilmesi için 50 bin kadro verildiğinin kulislerde konuşulduğunu söyledi.
Türkiye Büyük Ulus Meclisi (TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ) Genel Heyeti’nun anayasa değişikliliği ile alakalı teklif paketini ele alacağı yoğun maraton devam ediyor. Anayasa değişikliği önerisindeki maddelerin TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’de görüşülmesine ait ilk öneri pazartesi günü yapılan oylamada 134 ‘Ret’ oylarına karşı 338 ‘Evet’ oyularıyla kabul edildi.

Geç saatlere kadar devam eden müzakerelerde kimi milletvekilleri Meclis’te yaşananları ve kürsü konuşmalarını cep telefonu aracılığıyla sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak da bu yayınlardan yapan birisiydi. Meclisten saat 02.30’da canlı yayın yaparak görüşlerini takipçileri ile paylaştı.

AK PARTİ’DEN MHP’YE KADRO SÖZÜ VERİLDİĞİ İDDİASI

Budak, kulislerde konuşulduğuna dair bir iddiayı da ifade ederek, Ak Parti ile MHP arasında geçen çeşitli pazarlıklar neticesi 550 milletvekili sayısının 600’e çıkarıldığını belirten Osman Budak, “Şayet teklifler meclisten geçerse bu arada ayrıca referandumdan da geçerse MHP’ye 50 bin kadro sözü verilmiş. Zati şu sıralarda kadrolar verilmeye başlanmış bile. Bunlar kulislerde konuşulanlar arasında. Bir sonraki mertebede, şayet geçerse referandumdan sonra tekrar bir seçim isteyebilirler. Ve bu seçimde MHP’ye 60 milletvekili sözü verilmiş. MHP kendini kapatıp AKP ile seçime giriyor ve 60 milletvekili oradan gösteriliyor” dedi.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin