Meclis’te darp edilen Hürriyet: Yatacak yeriniz yok dedi

0
30 views
CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet
CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve İdare Amiri Ahmet Gündoğdu tarafından Meclis’te çıkan kavga esnasında, darp edilen CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet, bu darptan dolayı sağlık raporu almaya fırsatı olmadığını belirterek, “Bir kadına el uzatacak kadar acz içine düşen sizlerle, mücadelemiz devam edecek. Ne darp ne gasba uğramaktan korkmuyoruz. Yatacak yeriniz yok” diye konuştu.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve kimi CHP’li milletvekilleri, mecliste medya toplantısı tertip etti. Meclis’te bir gün evvel yaşanan dövüşte, darp edildiğini müdafaa eden CHP’li Hürriyet, “Dün akşam milletin mukadderatının oynandığı milletin meclisindeAKP’ye direnirken anayasayı ihlal ederken görüntü almam sırasında Mustafa Elitaş ve idari amiri olan Ahmet Gündoğdu’nun faşist saldırısıyla karşılaştım. Darp edilen ben bu halkı kandıran onlar. Harbiden o kabinlerde gizlemeye çalıştıkları çok şey varmış bunu daha iyi alamış oldum. AKP ve milletvekillerinin suç işlemeyi sevdi. Bir kadına karşı gözlerini kan bürüyen anlayışın ne kadar vahşi olacağını göstermiş oldular. Meclis’te kadına tahammül edemeyen sokakta kadına hayat verir mi sandınız, tabi ki vermez. Bu anayasa geçerse kimsenin can ve mal güvenliği asla kalmayacaktır. Sizinle aramızda fark var. Siz korkaklar ordusu, biz ise cesuruz. Bu kavga, bu darp hürriyet kavgasıdır. Biz iyiler mücadele bayrağını hiçbir zaman bırakmayacağız. Darbe anayasasına evet diyen vekiller olduğu sürece bu ülkede başka vatan haini aramaya gerek yoktur. Bir kadına el uzatacak kadar acz içine düşen sizlerle mücadelemiz devam edecek. Ne darp ne gasba uğramaktan korkmuyoruz. Yatacak yeriniz yok. Yıkılacak saraylarınız yere batacak başkanlığınız” dedi.

 

“SAĞLIK RAPORU ALMAYA FIRSATIMIZ OLMADI”
CHP’li Hürriyet, sağlık raporu alıp almadığının sorulması üzerine “Sağlık raporu almaya fırsatımız olmadı. Meclis’ten ayrılamıyoruz bir manada. Şu anda iyiyim bir sıkıntı yok çok hafif bir kızarıklık var. Asıl hedefimiz benim kişisel vaziyetim değil milletin vaziyeti” diye cevap verdi.

O ANLAR CEP TELEFONU KAMERASINDA
Diğer taraftan CHP’li Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in saklı oylama esnasında, kendi cep telefonuyla çektiği görüntülere yaşanan itiş kakış yansıdı. Görüntülerde, Meclis İdari Amiri Gündoğdu’nun “İner misiniz aşağıya” ikazından sonra CHP’li Hürriyet’in cep telefonuna bir hamle yaptığı görülüyor. Bu sırada, Hürriyet’in “Ne yapıyorsunuz? Yeter bu kadar. Terbiyesiz” diye bağırdığı duyuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin