Home Haberler Siyasi Haberler Erdoğan Dövizi olanı Terörist İlan Etti

Erdoğan Dövizi olanı Terörist İlan Etti

0
16 views
Dövizi olan ile silahı olan aynıdır
Dövizi olan ile silahı olan aynıdır

Reisicumhur Tayyip Erdoğan dolar paritesinin 4’e dayandığı ekonomik vaziyetle alakalı olarak “Ekonominin artık Türkiye’ye saldırı tarzlarından birisi olduğunu biliyorsunuz” yorumunda bulundu.
Erdoğan, “Elinde silahı olan teröristlerle elinde Doları, Avrosu, dövizi ve faizi olan terörist arasında hiçbir fark yok. Türkiye’yi gelecek hedeflerinden uzaklaştırmaktır. Döviz kurlarını bir silah gibi kullanıyorlar” görüşünü müdafaa etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarlar toplantısında konuşma yapan Erdoğan’ın konuyla alakalı izahları şöyle:
“Seçilmeden önce alışılmış bir reisicumhur olmayacağız dedik. Milletimizin bize gösterdiği bu büyük teveccüh, hele de 15 Temmuz kalkışmasında arkamızda dimdik duran bu millete ne versek azdır. Şu külliyenin çevreninde bizim 29 şehidimiz var biliyorsunuz. 39 gazimiz var. Bu insanlar canları pahasına buraya niçin koştular. Cumhurbaşkanına sahip çıkmak için. Her gece sabahlara kadar burada durdular. Bu ulus sevilmez de kim sevilir ki?
“Ekonominin artık Türkiye’ye saldırmak amacıyla silah gibi kullanıldığını biliyorsunuz. Elinde silahı olan teröristle elinde doları, Avrosu, dövizi ve faizi olan terörist arasında hiçbir fark yok. Türkiye’yi gelecek hedeflerinden uzaklaştırmaktır. Döviz kurunu bir silah gibi kullanıyorlar. Diğer taraftan elbette bizim de ekonomi de ve yönetimde sıkıntılarımız, meselelerimiz var bunları inkar etmiyoruz fakat bunların hiçbiri ülkemizde döviz kurunun bu düzeye gelmesinin izahı olamaz.”

tayyip erdoğan muhtarlar konuşması
tayyip erdoğan muhtarlar konuşması

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin